A szupleál és még több tízezer szóban és írásban is használt idegen szó jelentése megtalálható a topszótár – idegen szavak szótárában. Az idegen szavak értelmezésében és megértésében további segítséget nyújt, hogy a szótárban egymástól elválasztva, csoportosítva láthatóak az egyes előfordulási témakörök szerinti magyarázatok, jelentések.
tengeralatti földrengéskor vagy tűzhányó kitörésekor keletkező, nagy sebességgel haladó és a partoknál 15–30 méter magasságot is elérő tengeri szökőhullám
politika megbízójának képviselővé választásáért ügyködő, neki szavazókat toborzó személy
+ választó
spanyolCortes ‘törvényhozó testület, rendek, népképviselet’ ← corte ‘udvar, törvényszék’ ← népi latincors, cortis ← latincohors ‘udvar, majorság, zászlóalj’ (a ~ magyar jelentése a reformkorban alakult ki a 19. század eleji spanyol forradalmak szabadelvű eszméinek hatására, az udvarhű nemesség gúnyos szóhasználatában)
építészet protestáns templomban oldalépítmény, ahol temetési szertartáson a koporsót elhelyezik
lovagterem, fegyverterem
középkori latincoemeterium ‘ua.’ ← görögkoimétérion ‘alvóhely, nyughely’ ← koimaó ‘elalszik’ (a ~ népetimológiai forma, a ‘lovagterem’ jelentés a cin és a terem szók beleértéséből ered)
(tudományos szóösszetételek előtagjaként) az izmokkal kapcsolatos, izom-
görögmüsz, müosz ‘izomcsomó’, eredetileg ‘egér’ (egyes kidudorodó izmok és az egér alaki hasonlósága nyomán, ahogy pl. a magyarban béka a felsőkar kétfejű izma)
latinHelvetus ‘a mai Svájc területén élt ókori kelta nép tagja’, ill. Confessio Helvetica ‘helvét hitvallás’ (a református vallás alapokmánya, e vallást ugyanis a svájci Genfben működött Kálvin alapozta meg)