irodalom csodásnak, természetfölöttinek tekinthető eseményeket és rendkívüli jelenségeket megörökítő ókori görög és római író
tudományos latinparadoxographus ‘ua.’: lásd még: paradoxon | göröggraphó ‘ír’
A manuále és még több tízezer szóban és írásban is használt idegen szó jelentése megtalálható a topszótár – idegen szavak szótárában. Az idegen szavak értelmezésében és megértésében további segítséget nyújt, hogy a szótárban egymástól elválasztva, csoportosítva láthatóak az egyes előfordulási témakörök szerinti magyarázatok, jelentések.
latinkicsinyítő képzőspenicillus ‘ecset’ ← kicsinyítő képzőspeniculus ‘pamacs’ ← penis ‘farok’ (a magyar szó fenti értelme bonyolult úton jött létre:‘ecset’ ← ‘íróecset’ ← ‘írótoll’ ← ‘írótoll (lúdtoll) hegyezéséhez, vágásához való zsebkés’ ← ‘zsebkés’)
művészet a 19. század utolsó harmadában keletkezett festészeti irányzat, amely a külvilág által a művészben keltett benyomásokat és érzelmeket igyekezett finom árnyalatokban visszaadni
zene, irodalom a benyomásokat érzékenyen rögzítő és árnyalatosan visszaadó alkotási törekvések zenében, irodalomban
németImpressionismus ← franciaimpressionnisme ‘ua.’, lásd még: impresszió, -izmus
stilisztika ismétlésen alapuló szerkezeti párhuzam, azonos szavak megismétlése más rendben és azonos alakban, pl. "nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk"
tudományos latin., ‘ua.’ ← görögmetabolé ‘átvetés, átfordítás, helycsere’: lásd még: meta- | balló ‘vet, dob’