nyelvtan a görög ábécén alapuló, a szláv nyelvek számára kifejlesztett betűírás, amelyet ma főleg a görögkeleti vallású szláv népek használnak
németzyrillisch ‘ua.’ ← latinCyrillus ← görög Konsztantinosz Kürillosz bizánci szerzetes és hittérítő nevéről, aki az írásrendszer első formáját (lásd még: glagolita) a 9. században megalkotta
A cirill és még több tízezer szóban és írásban is használt idegen szó jelentése megtalálható a topszótár – idegen szavak szótárában. Az idegen szavak értelmezésében és megértésében további segítséget nyújt, hogy a szótárban egymástól elválasztva, csoportosítva láthatóak az egyes előfordulási témakörök szerinti magyarázatok, jelentések.
folyóiratnak naptárral ellátott vegyes tartalmú évkönyve
+ különféle olvasmányokkal és hasznos tudnivalókkal, álomfejtésekkel dúsított képes naptár
latincalendarium ‘naptár’, eredetileg ‘adósságok jegyzéke’ ← Calendae ‘a hónap első napja’ (az ókori Rómában az adósságok törlesztésének és a kamat fizetésének napja) ← calare ‘kiált, összehív’ (az új hónap kezdetét a holdállás megfigyelése alapján a pontifex maximus kiáltotta ki)
(tudományos szóösszetételek előtagjaként) igen nagy (fokú)
túlzott, felfokozott, túltengő, túl-
német, latinhyper- ‘ua.’ ← göröghüper ‘felett, túl’ (mai használatában gyakran a (latin eredetű) szupernél magasabb fokot fejez ki: szupermarket–hipermarket, szuperszonikus–hiperszonikus)