nyelvtan a főnévragozás helyhatározó esete, amely hová? kérdésre felel, és külső helyviszonyt fejez ki (a magyarban -hoz, -hez, -höz raggal)
tudományos latin (casus) allativus ‘odaviteli (eset)’ ← afferre, allatum ‘odavisz’: ad- ‘-nál’ | ferre, latum ‘visz’
A pliszíroz és még több tízezer szóban és írásban is használt idegen szó jelentése megtalálható a topszótár – idegen szavak szótárában. Az idegen szavak értelmezésében és megértésében további segítséget nyújt, hogy a szótárban egymástól elválasztva, csoportosítva láthatóak az egyes előfordulási témakörök szerinti magyarázatok, jelentések.
irodalom tizenkét (vagy tizenhárom) szótagos, a hatodik szótag után sormetszetet tartalmazó verssor a nyugat-európai költészetben
tudományos latin, ‘ua.’ ← (Roman d’) Alexandre ‘(Regény) Alexandroszról’ (12. századi francia versregény Nagy Sándor makedón királyról, melyben a sorfaj először jelent meg) ← görögAlexandrosz ‘férfiak védelmezője’: alexó ‘véd’ | anér, androsz ‘férfi’
oktatás a hagyományos tekintélyelvű iskolarendszert elvető, a gyermek autonómiájára alapozó, személyiségét sokoldalúan fejlesztő új oktatási és nevelési rendszerek összessége (az 1890-es évektől)