tudomány (összetételi előtagként) természet-: natúrfilozófia
konyhaművészet panírozatlan (hússzelet)
németnatur- ‘természeti, természetes’, lásd még: natúra
A digráf vagy digramma és még több tízezer szóban és írásban is használt idegen szó jelentése megtalálható a topszótár – idegen szavak szótárában. Az idegen szavak értelmezésében és megértésében további segítséget nyújt, hogy a szótárban egymástól elválasztva, csoportosítva láthatóak az egyes előfordulási témakörök szerinti magyarázatok, jelentések.
informatika a beszédet kísérő, többnyire öntudatlan jelzések (taglejtés, arcjáték, testhelyzet stb.) által közölt fontos járulékos információk összessége
történelem római katonai egység, a cohors harmadrésze
vallás a katolikus pap miseöltözetében a bal alsó karon viselt széles, díszes szalag
latinmaniplus vagy manipulus ‘kis katonai egység’, tkp. ‘maroknyi szalma, amelyet egy rúdon hadijelvényként vittek’, eredetileg ‘kézbe való, egy maroknyi’: manus ‘kéz’ | plere ‘telít, megtölt’ (a fenti második jelentés, valamint az újkori latinmanipulare, lásd még: manipulál jelentésköre késői és önálló fejlemény a szó manus eleme alapján)
állattan pintyféle énekes madár a Kanári- és Azori-szigetekről
németKanarienvogel ‘kanárimadár’ ← Kanarien ← spanyol(Islas) Canarias ‘Kanári-szigetek’ ← késő latincanarius ‘kutyákkal kapcsolatos’ ← canis ‘kutya’ (a szigeteken sok nagytestű kutyát találtak a felfedezők)