nyelvtan a kiejtés elvét képviselő, tehát a mongya, láttya írásmódot ajánló irányzat a 18. század végén és a 19. század elején zajlott "helyesírási háborúban" (szemben a jottisták javasolta mondja, látja formákkal)
orvosi császármetszés, magzat műtéti kiemelése az anyaméhből
tudományos latin, ‘ua.’: lásd még: sectio | caesareus ‘császári’, ill. Iulius Caesarral kapcsolatos (mert állítólag így jött világra), valójában caesarius ‘metszéssel kapcsolatos’ ← caesus ‘metszés’ ← caedere, caesum ‘vág, metsz, öl’
A ipszilonista és még több tízezer szóban és írásban is használt idegen szó jelentése megtalálható a topszótár – idegen szavak szótárában. Az idegen szavak értelmezésében és megértésében további segítséget nyújt, hogy a szótárban egymástól elválasztva, csoportosítva láthatóak az egyes előfordulási témakörök szerinti magyarázatok, jelentések.
tudományos latinneodymium ‘ua.’, eredetileg neodidymium (mert egy korábban elemnek hitt didymium nevű anyagból sikerült elkülöníteni egy másik elem társaságában): lásd még: neo- | görögdidümosz ‘iker, kettős’ | -ium (vegyi elemre utaló toldalék)